NewsWOLSZTYN

„Konwalia” z Moch zwycięzcą w „Debiutach Roku” ministerialnego konkursu1 min na czytanie

0

Konkurs o przyznanie certyfikatu Znaku Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej organizowany jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Bank Gospodarstwa Krajowego i Europejski Dom Spotkań – Fundację Nowy Staw. Odbywa się od trzech lat i właśnie dziś (2.12.) ogłoszone zostały wyniki jego trzeciej edycji.

Spółdzielnia Socjalna „Konwalia” w Mochach zdobyła pierwsze miejsce w kategorii „Debiuty roku”, w której wystartować mogły wyłącznie podmioty zarejestrowane w 2019 roku. Jako laureat „Konwalia” otrzyma szereg nagród w postaci doradztwa i szkoleń, wyposażenie związane z prowadzoną działalnością, film promocyjny i możliwość udziału w targach branżowych.

„Konwalia” łączy dwa cele. Wykonując usługi komunalne, ogrodnicze, porządkowe czy remontowe daje pracę, a jednocześnie poczucie przynależności i wartości osobom narażonym na wykluczenie społeczne – długotrwale bezrobotnym i niepełnosprawnym, którym trudno się odnaleźć na rynku pracy, a nierzadko i w społeczeństwie.

Certyfikaty MRPiPS nie tylko pomagają budować markę poszczególnych podmiotów, ale i całego sektora ekonomii społecznej. Przyznawane są w pięciu kategoriach: Debiut roku, Najlepszy pracodawca, Sukces rynkowy, Przedsięwzięcie PES sfinansowane ze środków zwrotnych EFS oraz Społecznie odpowiedzialny samorząd.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News