NewsWOLSZTYN

Katarzyna Merda nowym sekretarzem urzędu miejskiego. Burmistrz: To usankcjonowanie stanu, który trwał od roku1 min na czytanie

0

Radni są zaskoczeni nagłą decyzją i trybem obsadzenia wakatu. Tydzień temu, podczas sesji rady miejskiej o wybór sekretarza pytał radny Malewicz i usłyszał, że burmistrz ma czas do 15 stycznia. – Więc powiem szczerze, że wczorajsza informacja to dla mnie zaskoczenie. Pojawiła się nagle, „za dwie 15-ta”– mówi radny Robert Malewicz.

– Pani Katarzyna Merda została powołana z awansu. Jest taka możliwość prawna, natomiast opinia w tej sprawie jest bardzo niejednoznaczna. Moim zdaniem, dla czystości i przejrzystości sytuacji powinien być ogłoszony konkurs. Byłoby to właściwszym rozwiązaniem – mówi przewodniczący rady miejskiej, Jarosław Adamczak. Tak też została wybrana jej poprzedniczka.

Burmistrz Wojciech Lis podkreśla, że obsadzenie stanowiska sekretarza należy do jego wyłącznych kompetencji i nie musi jej z nikim konsultować. Katarzyna Merda jest urzędniczką od 27 lat. Przez ponad 20 pracowała w starostwie powiatowym, a od niemal dwóch jest pracownicą urzędu miejskiego, gdzie pełni funkcję naczelnika wydziału spraw obywatelskich.

– Powołanie pani Merdy jest decyzją zgodną z prawem, przemyślaną i znajdującą potwierdzenie zarówno wśród kadry kierowniczej urzędu i jego pracowników – mówi burmistrz Wojciech Lis i dodaje, że takiemu rozwiązaniu kibicowali także niektórzy radni, w tym sam przewodniczący.

– Długa nieobecność poprzedniej sekretarz spowodowała, że część jej obowiązków przejęła właśnie pani Merda. Ta decyzja była wyłącznie prawnym usankcjonowaniem stanu, który trwał od ponad roku – mówi Wojciech Lis. W tym czasie urzędniczka sprawnie przeprowadziła urząd przez liczne kontrole i udało jej się zintegrować pracowników.

Nowa sekretarz będzie łączyć obowiązki z dotychczasową funkcją naczelnika.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News