NOWY TOMYŚL

NAP Polonia liderem w rozgrywkach rundy jesiennej. Nad czym musi jeszcze popracować?1 min na czytanie

0

Powody do zadowolenia mają seniorzy Nowotomyskiej Akademii Piłkarskiej. Ich drużyna jest liderem w zakończonych niedawno rozgrywkach rundy jesiennej V grupy wielkopolskiej A klasy.

Zespół z Nowego Tomyśla w 12 meczach zgromadził 30 punktów odnotowując 10 zwycięstw i tylko 2 porażki. Podopieczni trenera Dawida Kaniewskiego mogą się cieszyć z efektów pracy i wyniku osiągniętego w jesiennych rozgrywkach, całą zimę bowiem spędzą na pozycji lidera. Piłkarze Polonii strzelili w rundzie 50 bramek a stracili zaledwie 14. 

– Największym plusem w zespole jest odpowiednia atmosfera, która napędza do gry. Mieliśmy słabsze mecze w tej rundzie, ale one idą w niepamięć. Największe braki mamy w fazach przejściowych, z ataku do obrony i odwrotnie. To mankament, nad którym musimy się skupić i popracować – komentuje Dawid Kaniewski. – Chcemy, aby praca wykonana jesienią nie poszła na marne. Ma to być motywacja do jeszcze cięższej pracy i jak najlepszych wyników zespołowych, jak i indywidualnych w kolejnej rundzie. Drużyna to kolektyw i każdy dokłada swoją cegiełkę do końcowego sukcesu – dodaje trener. 

Drużyna z Nowego Tomyśla będzie miała czego bronić na wiosnę. W czołówce tabeli panuje niezmierny ścisk. Lider nad 4 zespołem ma zaledwie 2 punkty przewagi. Jeden przegrany mecz może spowodować drastyczny spadek w tabeli. Każdy mecz w rundzie wiosennej będzie walką o mistrzostwo w V grupie wielkopolskiej A klasy.

Kilka statystyk na podsumowanie:

Liczba bramek strzelonych: 50 (2. miejsce w lidze)

Liczba bramek straconych: 14 (3. miejsce w lidze)

Bilans bramek u siebie: 29-9 w 7 meczach

Bilans bramek na wyjeździe: 21-5 w 5 meczach

Rzuty karne (wykorzystane/niewykorzystane): ¼

MW

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL