NewsREGION

Są pierwsze decyzje dotyczące kolędy. Wiadomo, czy będą wizyty w domach1 min na czytanie

0

Sąsiadująca za Archidiecezją Poznańską Diecezja Zielonogórsko – Gorzowska ogłosiła dziś zasady dotyczące tegorocznej kolędy. – Ze względu na sytuację epidemiczną wizyta duszpasterska będzie miała inną niż zwykle formę. 

Zamiast odwiedzin duszpasterzy w domach wierni zostaną zaproszeni na spotkanie kolędowe przy żłóbku po wieczornej mszy św. Spotkanie to odbędzie się w kościele, z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych, a parafianie wezmą w nim udział w mniejszych grupach (mieszkańcy poszczególnych ulic lub rejonów parafii). Na spotkanie kolędowe złoży się śpiew kolęd, czytanie Ewangelii, słowo duszpasterza, modlitwa powszechna, błogosławieństwo wody, błogosławieństwo wiernych. Uczestnicy spotkania będą zachęceni, by po powrocie do domu zebrać się w gronie rodzinnym na modlitwę i pokropić mieszkanie wodą święconą zabraną z kościoła.

Nowa forma kolędy zostanie zapowiedziana wiernym w liście biskupa diecezjalnego na IV Niedzielę Adwentu.Proboszcz może również zaproponować parafianom, że w szczególnych przypadkach, takich jak błogosławieństwo nowego mieszkania, czy odwiedziny osoby chorej, niepełnosprawnej, istnieje możliwość krótkiej indywidualnej wizyty duszpasterskiej na wyraźne zaproszenie przez wiernych.

Przypomnijmy, że o tym, jak przebiegać będzie tegoroczna kolęda rozmawialiśmy w tym tygodniu z księżmi z gminy Nowy Tomyśl. Proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa mówił nam, że zależy mu na spotkaniu z wiernymi, ale zależy to od tego, jakie obostrzenia będą wprowadzone.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News