NewsWOLSZTYN

Kilkadziesiąt worków śmieci w lesie pod Świętnem. Leśnicy: szukamy sprawcy1 min na czytanie

0

Kilkadziesiąt plastikowych worków w lesie w okolicy wieży widokowej w Świętnie leśnicy odkryli wczoraj. – Są w nich różne odpady: gruz, popiół, połamane płytki, ale również odpady z gospodarstwa domowego, np. obierki. Wygląda na to, że są to stare i wysuszone śmieci, które ktoś długo zbierał. W końcu postanowił zrobić u siebie porządek, ale zamiast legalnie oddać odpady, wywiózł je do lasu – mówi Odyseusz Wąsiak, ze Straży Leśnej Nadleśnictwa Sława Śląska. Leśnicy szacują, że worki zajmują powierzchnię około 10 metrów sześciennych. Są nieregularnie rozrzucone po lesie. 

Poszukiwania śmieciarza prowadzi Straż Leśna, która ma takie uprawnienia. Wąsiak podkreśla, że tak dużej ilości odpadów nieznanego pochodzenia na ich terenie w tym roku jeszcze nie było. – Raczej mamy do czynienia ze śmieciarzami samochodowymi. To osoby, które zatrzymują się przy drodze, sprzątają auto i wyrzucają do pobliskiego lasu papierki, butelki itp. – mówi Wąsiak. 

W przypadku worków znalezionych w okolicy Świętna, gdy leśnicy uznają, że nie znajdą tam już nic, co naprowadziło by ich na trop śmieciarza, zostaną wywiezione. – Na koszt Nadleśnictwa. Jeśli znajdziemy sprawcę zostanie obciążony kosztami. Grozi mu też grzywna – mówi Wąsiak. Sprawa jest świeża i jeszcze nie wiadomo, ile będzie kosztowało uprzątnięcie terenu.

JP

Foto: Nadleśnictwo Sława Śląska

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News