NewsWOLSZTYN

Jest kompromis! Wolsztyński basen oraz siłownia zostaną otwarte i będzie można trenować!2 min na czytanie

0

20 listopada odbyło się spotkanie z burmistrzem Wolsztyna, Wojciechem Lisem. Spotkanie z inicjatywy klubów sportowych trenujących na obiektach sportowych miasta Wolsztyn. Sportowcy, wszyscy, nie tylko kulturyści, potrzebują dostępu do siłowni, a pływacy nie mogą pływać „na sucho”. Pogoda na zewnątrz zaczyna być coraz bardziej zimowa, a trenowanie przez cały rok na dworze niespecjalnie odpowiada szczególnie najmłodszym sportowcom. W końcu nastał kompromis w tym aspekcie. 

Decyzją burmistrza, od 7 grudnia 2020 r. zostanie otwarta Pływalnia Miejska dla klubów sportowych. – W pierwszej kolejności dostęp do treningów na pływalni będą mieli oczywiście pływacy, kajakarze, żeglarze, wszyscy ci, których zajęcia bez „dostępu do wody” nie mają większego sensu. Basen udostępniony będzie także dla pozostałych klubów, między innymi: piłkarzy, szczypiornistów czy lekkoatletów. Na wszystkie zajęcia, po wcześniejszym „zapisaniu się” danego klubu, zostanie ustalony grafik, według, którego będzie można korzystać z pływalni – tłumaczy Paweł Gmerek, dyrektor wolsztyńskiego MOSiR-u. 

Podobnie wygląda sytuacja z siłownią przy stadionie. Do niej również dostęp będą miały kluby sportowe, które będą mogły korzystać ze sprzętu i bez obaw przeprowadzać treningi siłowe, które są niesamowicie ważne niemal w każdej dyscyplinie sportu. W Wolsztynie po cichu liczono na to, że premier Mateusz Morawiecki wyda zgodę na otwarcie siłowni oraz pływalni dla wszystkich już 21 listopada, wówczas nie byłoby żadnego problemu. Niestety dla większości społeczeństwa branża fitness pozostanie zamknięta aż do 27 grudnia. 

W Wolsztynie udało się jednak znaleźć kompromis, który pozwoli na to, by kluby sportowe mogły funkcjonować w odpowiednich warunkach i przygotowywać się wykorzystując w pełni infrastrukturę sportową. Należy tylko liczyć na to, że chętnych zawodników poszczególnych klubów do uprawiania sportu w czasach pandemii na wolsztyńskich obiektach nie zabraknie.

MW

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News