NewsREGION

Spadła liczba zakażeń w naszych powiatach. Od wczoraj dane podaje ministerstwo1 min na czytanie

0

Od wczoraj stacje powiatowe mają zakaz udzielania informacji na temat liczby nowych przypadków zakażeń oraz zgonów. Nie informują również, ile osób przebywa w kwarantannie. Resort zdrowia uruchomił własny system, gdzie podaje dane z całego kraju, poszczególnych województw i powiatów. Wczoraj dane podano z kilkugodzinnym opóźnieniem, dziś były dostępne około godz. 10. Wynika z nich, że liczba zakażeń w naszym regionie jest jedną z najmniejszych w ostatnich dniach. 

W poniedziałek stacja wojewódzka informowała o ponad 130 przypadkach nowych zakażeń w powiatach grodziskim, wolsztyńskim i nowotomyskim. Dziś, kiedy dane podawane są przez Ministerstwo Zdrowia, liczba zakażeń ostatniej doby wyniosła 85. W powiecie nowotomyskim 44, w grodziskim 22, a w wolsztyńskim 19. Zmarły dwie osoby z powiatu grodziskiego. 

Spadła również liczba zakażeń w całym województwie wielkopolskim. W poniedziałek informowano o 1 tys. 899 nowych przypadkach, dziś MZ podaje, że ostatniej doby potwierdzono ich 1 tys. 420. Ministerstwo informuje również o „wszystkich przypadkach śmiertelnych”, których w województwie stwierdzono 66. Trudno jednak o jasną interpretację tego zapisu. Jeżeli przyjąć, że to dane z ostatniej dobry, to wzrost jest spory. Z informacji przekazanych w poniedziałek przez urząd wojewódzki wynika bowiem, że wówczas zmarło 12 osób. 

Przypomnijmy, że od powiatowe stacje sanitarno – epidemiologiczne nie publikują od wczoraj raportów, a informowania o zakażeniach zaprzestał też wojewoda. Jego rzecznik Tomasz Stube powiedział nam, że zmiana ma związek z nowym systemem raportowania.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News