Artykuł informacyjny

Pomóżmy Gwiazdorowi!3 min na czytanie

0

Czy to Święty Mikołaj czy Gwiazdor obaj od jakiegoś czasu mają ręce pełne roboty. Przecież trzeba przeczytać listy z prośbami o wymarzone i wyśnione zabawki. Potem je zdobyć i dostarczyć na czas, by cieszyły naszych milusińskich. Z właścicielem Hurtowni Format z Grodziska Wielkopolskiego Dariuszem Krawczykiem rozmawiamy o tym, co powinno znaleźć się pod choinką w tym roku.

Wyjaśnijmy, że zabawka to przedmiot wykonany w celu pobudzenia zabawowej aktywności dziecka, stwarzająca sposobność do poszerzenia doświadczeń, gry wyobraźni i stopniowego opanowania rzeczywistości. Aby przedmiot można nazywać zabawką musi spełniać następujące warunki: rozbudzać aktywność dziecka, rozszerzać doświadczenia, rozwijać wyobraźnię, wyrabiać umiejętność przystosowania się do otaczającej rzeczywistości.

Czy zabawka to coś aż tak ważnego?

Oczywiście. Zabawka pobudza aktywność umysłową i emocjonalną dziecka, stwarza możliwość do poszerzenia wyobraźni i wiedzy o świecie. Największą zaletą właściwej zabawki jest rozbudzanie aktywności ruchowej, umysłowej i emocjonalnej dziecka. Do zabawek, które rozwijają kreatywność, należą ciastoliny, zestawy kreatywne oraz przede wszystkim klocki, dzieci lubią naśladować dorosłych i odgrywać role, więc jest dużo zabawek, które wprowadzą je w świat czynności, które przydadzą im się później w życiu. Są to zestawy kuchenne, czy zestawy do majsterkowania, jak również lalki dla dziewczynek, które wprowadzają w rolę mamy a także zabawki pomagające w nauce czytania czy pisania np. tablice edukacyjne czy zeszyty z literkami do odwzorowywania albo edukacyjne gry planszowe. Te pozwalają także spędzać wspólnie wolny czas i uczą pewnych postaw oraz zachowań na przykład umiejętności przyjmowania porażki.

Czy zabawki są bezpieczne?

Wszystkie, które oferujemy w Hurtowni Format muszą spełniać normy zawarte w rozporządzeniu Rady Ministrów, a także w dyrektywach Unii Europejskiej, dlatego wszystkie z nich posiadają odpowiednie atesty, są bardzo kolorowe i dają dzieciom mnóstwo możliwości. Ale zwracajmy uwagę na informacje zamieszczone na opakowaniach. Na przykład na to, czy nasza pociecha „dorosła” już do danej zabawki. Zdarza się, że maluchy niszczą zabawki. Zazwyczaj czynią to nie z powodu braku szacunku do przedmiotów, ale z chęci dowiedzenia się „co jest w środku”. Dlatego też trzeba często kontrolować stan zabawek, znajdujących się w posiadaniu pociech. Szczególną zaś uwagę należy poświęcić wszelkiego rodzaju pluszakom i przytulankom oraz rzeczom zasilanym bateriami. Stają się one bowiem bardzo niebezpieczne w momencie, kiedy dziecko oderwie kawałki materiału bądź futra, wydłubie puch ze środka lub też dostanie się do pojemnika z akumulatorkami.

Jakie zabawki edukacyjne proponujecie w tym roku Gwiazdorowi?

Posiadamy zabawki edukacyjne dla wszystkich dzieci od najmłodszych, tutaj oczywiście maskotki interaktywne, sortery, kostki aktywności, poprzez zabawki dla starszych dzieci: klocki, tablety, mikroskopy, gry planszowe edukacyjne, eksperymenty, aż po najstarsze dzieci: zestawy do majsterkowania a nawet roboty do budowania i programowania. Można więc wybierać i przebierać, ale radzę pomyśleć o tym wcześniej, bo z każdym dniem wybór będzie mniejszy.

Co jest hitem dla dziewczynek?

Tegorocznym hitem na pewno są mikrofony karaoke z wbudowanym głośnikiem bluetooth oraz zestawy serii LOL, które cieszą się nadal dużym powodzeniem.

A co polecacie dla chłopców?

Chłopcy uwielbiają klocki, więc numerem jeden jest Lego i im podobne oraz wszelkiego typu samochody, a jeśli chodzi o młodszych chłopców dużym powodzeniem cieszy się seria zabawek Psi Patrol.

Bardzo dziękuję za miłą rozmowę i podpowiedzi. Teraz tylko napełniać worek Gwiazdora!

Zapraszamy na stronę hurtowni: https://hurtownia-format.pl

Podziel się informacją ...

Zobacz inne