WOLSZTYN

Burmistrz Wolsztyna apeluje o zmianę terminu wyborów. Podkreśla, że chodzi o bezpieczeństwo1 min na czytanie

0

Wojciech Lis opublikował pismo, w którym podkreśla, że liczy na zmianę terminu wyborów prezydenckich. Przypomina, że epidemia koronawirusa zagraża zdrowiu i życiu. Zwraca uwagę, iż cały czas docierają do nas informacje, że skala epidemii będzie zdecydowanie większa niż ma to miejsce obecnie.

– W tej sytuacji pojawiają się pytania o możliwość przeprowadzenia zaplanowanych na dzień 10 maja 2020 roku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – pisze burmistrz podkreślając, że w pełni popiera stanowisko wyrażone przez Zarząd Związku Miast Polskich, którego Wolsztyn jest członkiem, a który to Związek jest za tym, aby wybory przełożyć. Ze względu na ogromne zagrożenie dla wyborców, członków obwodowych komisji wyborczych oraz pracowników, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie wyborów.

– Wśród wielu wątpliwości jakie nasuwają się wobec przeprowadzenia wyborów 10 maja, na pierwszym miejscu pojawia się brak możliwości zagwarantowania bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom gminy Wolsztyn. Liczę na zmianę decyzji o przeprowadzeniu wyborów 10 maja i wyznaczenie nowego terminu już po ustaniu pandemii, tak aby wszyscy mogli spełnić swój obywatelski obowiązek bez narażania siebie i innych na utratę zdrowia i życia – kończy Wojciech Lis.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN