NewsNOWY TOMYŚL

Myśliwi znaleźli w lesie martwą świnię. Straż Leśna i policja szukają właściciela zwierzęcia1 min na czytanie

0

Pierwszy sygnał o znalezisku leśnicy dostali w niedzielę (15.11.). Prawdopodobnie ktoś wykorzystał to, że w weekend w lesie jest mniej służb i podrzucił do lasu martwą świnie wyciągniętą z chlewu. Znalezisko odkryto w lesie między Węgielnią a Bolewickiem. Jeszcze tego samego dnia przyjechali przedstawiciele Powiatowego Lekarza Weterynarii w Nowym Tomyślu i pobrali próby do badań. Wyników jeszcze nie ma. W poniedziałek (16.11.) zwierzę zostało poddane utylizacji.

– Takie zachowanie zasługuję na podwójne potępienie. Po pierwsze z uwagi na nielegalne pozbycie się odpadu, a po drugie ze względu zagrożenie ASF, które występuje u świń i dzików – mówi Jolanta Gaczyńska z Nadleśnictwa Bolewice, które obejmuje m.in. teren powiatu nowotomyskiego. Prawdopodobnie nieznany sprawca hodował świnie nielegalnie. Obecnie wszystkie zwierzęta muszą być zarejestrowane i być pod kontrolą weterynarza.

Straż Leśna wspólnie z policją prowadzi dochodzenie w tej sprawie. – Zdarzają się różne odpady. Niedawno wywieźliśmy odpady w beczkach, w tym tygodniu zbieraliśmy opony, ale martwą świnie w lasach znaleźliśmy po raz pierwszy – mówi Gaczyńska.

JP

foto: Nadleśnictwo Bolewice

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News