NewsWOLSZTYN

Właściciel psów znaleziony. Policję zawiadomiła jego żona1 min na czytanie

0

– Kobieta podejrzewała, że odłowione w Mochach psy mogą należeć do nich – poinformował przed chwilą rzecznik prasowy wolsztyńskiej policji, asp. sztab. Wojciech Adamczyk. – Właściciel razem z policjantami pojechał do Zielonej Góry i rozpoznał zwierzęta – dodaje. Policjanci ustalają okoliczności w jakich psy wydostały się z posesji. – Będziemy ustalać czy zachowanie właściciela wyczerpało znamiona artykułu 157 par 1 Kodeksu Karnego. Sprawdzimy m. in. w jaki sposób sprawował opiekę nad psami i czy były one agresywne – mówi Adamczyk.

Tak, jak informowaliśmy wcześniej, kwalifikacja czynu dotyczy spowodowania uszczerbku na zdrowiu W tym przypadku śledczy przyjęli, że uszczerbek ten będzie lekki lub średni, ale to może się niestety zmienić. Jak poinformowała dziś rzeczniczka szpitala dziecięcego przy ul. Krysiewicza w Poznaniu, gdzie leczony jest 11-letni Bartek, lekarze określają stan chłopca jako stabilny, ale to najbliższe dni pokażą faktyczną skalę konsekwencji zdrowotnych. Jeśli wskutek pogryzienia na ciele dziecka pozostaną widoczne i trwałe blizny, będzie to zakwalifikowania uszczerbku na zdrowiu jako ciężki.

Za nieumyślne przestępstwo właścicielowi zwierząt grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Jeśli jednak dołożył wszelkich starań, by zabezpieczyć posesję przed opuszczeniem jej przez zwierzęta, a te nie z jego winy wydostały się poza jej teren, sprawa zostanie umorzona. Poza aspektem karnym, pokrzywdzonemu dziecku i jego rodzicom przysługuje także prawo do powództwa cywilnego.

EI

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News