GRODZISKNews

Pan Paweł, dla którego potrzebne było osocze dziękuje za pomoc. Jest już w domu, dochodzi do zdrowia1 min na czytanie

0

O apelu córki Pawła Burlagi, pani Aleksandry pisaliśmy pod koniec października. Jej tata znalazł się w szpitalu w Poznaniu po tym, jak zakaził się koronawirusem, a jego stan się pogarszał. Miał poważne zapalenie płuc i problemy z oddychaniem. Lekarze zastosowali tlenoterapię. Specjaliści stwierdzili, że niezbędne będzie podanie osocza ozdrowieńców. Trudno jednak było je zdobyć. Pan Paweł dostał jedną dawkę, a potem córka apelowała o pomoc, bo kolejnych brakowało. 

– Tata wrócił do domu, dochodzi do zdrowia. Myślę, że osocze pomogło. Dziękujemy za pomoc – mówi pani Aleksandra. Podkreśla, że dostał tylko jedną dawkę. – Lekarze czekali jeszcze trochę aż zadziała. Jednak w międzyczasie dwie osoby oddały osocze na taty nazwisko, a niedawno jeszcze dostałam pytanie, czy nadal potrzebna jest pomoc. A to pokazuje, że był odzew na apel, za co jesteśmy wdzięczni – mówi pani Aleksandra. 

Przypominamy, że dawcami osocza mogą być osoby, które przeszły Covid, zostały uznane za wyleczone i czują się dobrze. Mogą być to osoby w wieku od 18 do 60 lat, które nie chorują przewlekle. Dawcami nie mogą być osoby, które przeszły transfuzję krwi. Oddawanie osocza nie boli, zabieg trwa około 40 minut. Można je oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Przed wizytą trzeba się umówić na konkretny termin. Tel.: 618863354, email: ozdrowieniec@rckik.poznan.pl

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK