WOLSZTYN

Wójt Przemętu opublikował oświadczenie. Informuje, dlaczego przebywa w kwarantannie2 min na czytanie

0

Wójt gminy Przemęt Janusz Frąckowiak opublikował na stronie urzędu oświadczenie, w którym wyjaśnia, że przebywa w kwarantannie. Jako pierwsi podaliśmy tę informację wczoraj.

– Chcę państwa poinformować o sytuacji, która bezpośrednio dotyczy mojej osoby, ale z racji funkcji jaką pełnię, nie pozostaje bez zainteresowania innych – pisze wójt Frąckowiak. – Aktualnie przebywam w kwarantannie. Jest to konsekwencja spotkania służbowego, które odbyłem z osobą, która jak się później okazało, jest nosicielem koronawirusa. Mimo ograniczenia w ostatnim czasie wszystkich spotkań do koniecznego minimum, niektóre muszą, a przynajmniej powinny się odbyć. To konkretnie dotyczyło możliwości zapewnienia bezpieczeństwa w razie zaostrzenia przepisów odnoszących się do swobodnego przemieszczania się mieszkańców – informuje Janusz Frąckowiak. 

Dalej podkreśla, że zarówno on, jak i jego rodzina, nie mają obecnie żadnych oznak chorobowych. – Niemniej jednak chcąc zachować podstawowe środki ostrożności zgłosiłem się pod stały nadzór sanepeidu i zostałem objęty kwarantanną domową. Dla porządku dodam, że rodzina bezwględnie stosuje się do zasady „zostań w domu” – wyjaśnia wójt. 

Frąckowiak informuje także, że w urzędzie od samego początku istnienia zagrożenia epidemicznego wprowadzono szczególne procedury. Najpierw ograniczono, a później wyeliminowano kontakt bezpośredni z klientem. Wszystkie sprawy można załatwić telefonicznie lub mailowo. Dokumenty można dostarczać do specjalnej urny znajdującej się przed wejściem do urzędu. Ponadto stan zdrowia pracowników jest na bieżąco monitorowany, a dla ich bezpieczeństwa została wprowadzona zmianowa praca zdalna z domu. Ci, którzy zostali w urzędzie, mają zapewnione środki ochrony osobistej w postaci maseczek, rękawiczek, podajników ze środkami dezynfekcyjnymi, a nawet, w razie potrzeby, gogli i kombinezonów.

– Zapewniam, że w obecnej sytuacji i przy obecnym sposobie pracy urzędu, nie ma bezpośredniego zagrożenia dla kogokolwiek z pracowników oraz z Państwa, kto przez wyjątkową sytuację będzie zmuszony do przyjścia do urzędu – podkreśla wójt. – Dbajmy o siebie nawzajem, życzę wszystkim zdrowia – kończy. 

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN