GRODZISKNewsWOLSZTYN

Poważny wypadek na krajówce. Kobieta ciężko ranna3 min na czytanie

0

Dzisiaj (15.11.) po godz. 9 doszło do wypadku na drodze krajowej między Rakoniewicami a Rostarzewem. Kobieta kierująca fiatem seicento wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Grodziska Wielkopolskiego, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostarzewie oraz dwa zastępy z Wolsztyna. – Poszkodowana była uwięziona w pojeździe. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych i ciąć samochód, żeby ją uwolnić – mówi mł. bryg. Marcin Nowak, oficer prasowy grodziskich strażaków.

Kobieta początkowo była przytomna, ale jej stan strażacy określają jako poważny. W samochodzie był fotelik dziecięcy. – Zdążyła jeszcze powiedzieć, że jechała sama. Strażacy upewnili się, że na szczęście dziecka z nią nie było – mówi Nowak. W dalszej części akcji poszkodowana straciła przytomność. Kobietę przekazano załodze karetki, na miejsce przyleciał też helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Odniosła urazy głowy, ratownicy podejrzewają też urazy wewnętrzne. Została zabrana przez śmigłowiec do szpitala.

Na miejscu są też policjanci, funkcjonariusze kierują ruchem, który odbywa się wahadłowo.

To nie jedyne niebezpieczne zdarzenie dzisiaj. Około godz. 2 w nocy na ulicy Poniatowskiego w Wolsztynie kierujący BMW uderzył w słup energetyczny. Jedna osoba została poszkodowana. Obecnie na miejscu pracuję pogotowie energetyczne, trwa wymiana słupa.

JP

Foto: KPPSP Grodzisk Wielkopolski

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK