NewsNOWY TOMYŚL

Czy przy stoiskach muszą być ceny produktów? W tej sprawie interweniuje radna Krystyna Wilkoszarska2 min na czytanie

0

– Zwróciła się do mnie jedna z mieszkanek z pytaniem, czy sprzedawcy muszą na stoiskach handlowych wystawiać ceny produktów – mówi nam Krystyna Wilkoszarska, radna miejska w Nowym Tomyślu. Wyjaśnia, że prawdopodobnie doszło do nieporozumienia pomiędzy mieszkanką a sprzedającym. – Nie wiedziałam, kto kontroluje pod tym kątem sprzedawców, dlatego napisałam w tej sprawie pismo do burmistrza – tłumaczy Krystyna Wilkoszarska. I zaznacza, że otrzymała już odpowiedź. 

Adrianna Zielińska, zastępczyni burmistrza, w odpowiedzi na pismo radnej wyjaśnia, że organem właściwym do przeprowadzania wspomnianych kontroli jest Wielkopolski Inspektor Inspekcji Handlowej. Jak tłumaczy Zielińska, to on może nałożyć na sprzedającego karę do 20 tys. zł, jeżeli ten nie wywiązuje się z obowiązku uwidaczniania cen towarów i usług. Wiceburmistrz zaznacza też, że do tej pory gmina nie otrzymywała sygnałów, by to takich sytuacji dochodziło. Zwraca ponadto uwagę, że handel targowiskowy ma swoją specyfikę. Bo oferowane są głównie produkty lokalne, sezonowe i z krótkim terminem przydatności do spożycia. 

– Ich ceny (tych produktów – red.) zmieniają się dynamicznie. Dlatego ważnym elementem handlu targowiskowego jest możliwość indywidualnej negocjacji cen ze sprzedającym. Stąd ceny wystawione na produktach nie muszą być tymi ostatecznymi – zauważa Adrianna Zielińska. – Trudno więc oczekiwać od sprzedającego, by wystawiana przy produkcie cena była wiążąca – dodaje. 

Zastępczyni Włodzimierza Hibnera poleca też radnej Krystynie Wilkoszarskiej, by w przypadku posiadania wiedzy o niedozwolonych praktykach na targowisku, powiadomiła wspomnianego inspektora inspekcji handlowej. Co na to radna? – Zadałam pytanie i odpowiedź jest wyczerpująca – mówi nam Wilkoszarska. I wszystko wskazuje na to, że dodatkowych kroków w tej sprawie podejmować nie zamierza. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News