NewsWOLSZTYN

57-latek kradł i nękał w Wolsztynie młodą kobietę. Wcześniej siedział za zabójstwo1 min na czytanie

0

W wolsztyńskim sądzie rozpoczął się proces Teodora G., który od miesięcy kradł w Wolsztynie rowery i wózki dziecięce, a także nękał 25-letnią kobietę. Pod wycieraczki jej samochodu wkładał kwiaty, dzwonił domofonem do jej mieszkania i błagał, by się z nim spotkała. Groził, że jeżeli tego nie zrobi, „to pożałuje”.

Mężczyzna od kilku lat mieszkał kątem u znajomego w altanie na wolsztyńskich ogrodach działkowych, gdzie dochodziło do wielu libacji. 57-latek pijany chodził później ulicami Wolsztyna i zaczepiał mieszkańców. Nikt nie wiedział pewnie, że to wieloletni kryminalista, który spędził za kratami blisko 30 lat, z czego ponad 20 za zabójstwo. Morderstwa dokonał na początku lat 80., ale ustalenie dziś szczegółów zbrodni, ze względu na czas, który od niej upłynął, jest nie możliwe. 

W czerwcu tego roku Teodora G. ponownie aresztowano. Powodem były liczne kradzieże, dewastacja mienia i nękanie wspomnianej 25-latki. Biegły psycholog stwierdził u 57-latka odchylenia seksualne pod postacią narastających cech sadystycznych. Wskazał także, że mężczyzna jest alkoholikiem. Areszt przedłużono do grudnia, a mężczyzna napisał w tej sprawie zażalenie, gdzie zapewnia, że się zmieni. Czy mężczyzna opuści areszt na początku grudnia i wróci do Wolsztyna? Tego dziś nie wiadomo. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News