NewsWOLSZTYN

Reklama tylko dla wybranych. Urząd wyjaśnia: te tabliczki są zunifikowane…2 min na czytanie

0

Słupki kierunkowe stoją na rondach i przy wielu wolsztyńskich traktach. Informują o nazwie ulicy i wskazują, w którą stronę pójść, by dotrzeć do publicznej instytucji. Ale wskazują też lokalizacje firm, co budzi wątpliwości. Bo jedne firmy na słupkach są, innych nie ma. I nie ma też logicznego wytłumaczenia, dlaczego tak jest. – A jest tak od dawna i od dawna o tym mówię – mówi radny Mariusz Przybyła. 

Radny zwraca uwagę, że część szyldów zdemontowano, inne nadal wiszą. Mówi, że kiedyś pytał o to w ratuszu. W odpowiedzi miał usłyszeć, że jedną firmę wyeksponowano w dowód podziękowania, a innej szyld zamontowano, bo kupiła od gminy działkę. Jest też trzeci przypadek, na który wskazuje Przybyła. Zauważa, że reklamowane jest przedsiębiorstwo, którego właściciel miał sprawy w sądzie. – A to nie najlepiej świadczy o gminie – mówi radny. Dodaje, że z jego wiedzy wynika, iż żadnego regulaminu dotyczącego szyldów nie ma, a wszystko odbywa się na zasadzie „widzi-misie”. I tak faktycznie jest, co przyznaje nawet Justyna Mikołajewska, naczelnik wydziału komunalnego wolsztyńskiego ratusza. 

Mikołajewska potwierdza, że regulaminu umieszczania tablic na słupkach nie ma. – Ich główną funkcją jest informacja o nazwach ulic oraz lokalizacjach obiektów użyteczności publicznych – tłumaczy naczelnik wydziału komunalnego. – Dlatego też zunifikowane (!) tabliczki umieszczane są na słupkach przez urząd miejski lub w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach za zgodą urzędu. Na koszt firmy, która o taką zgodę wystąpiła i jeśli nie koliduje to z bezpieczeństwem ruchu – zaznacza Justyna Mikołajewska. Tym samym nadal nie wiadomo, kto na słupkach może wisieć, a kto nie, bo urzędniczka nie precyzuje, co oznaczają „wyjątkowe i uzasadnione” przypadki. I może nie wie, że inna pracownica urzędu poinformowała nas, że zlecono demontaż wszystkich tabliczek… .

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News