NewsNOWY TOMYŚL

Nie żyje 45-letni duchowny. Przed laty był wikariuszem w nowotomyskiej parafii i uczył w lokalnych szkołach1 min na czytanie

0

Nie żyje ks. dr Artur Filipiak, który w ostatnich czterech latach był wikariuszem parafii pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Swarzędzu, a wcześniej służył też w Nowym Tomyślu i uczył religii w lokalnych szkołach. 

Ks. Artur Filipiak pochodził z Szamocina. Szkołę średnią ukończył w Rogoźnie Wielkopolskim, następnie wstąpił do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. W tym mieście uczył też religii i w 2000 roku przyjął śwęicenia kapłańskie. W latach 2000 – 2002 był nauczycielem religii w Zespole Szkół Zawodowych w Nowym Tomyślu i w Zespole Szkół Rolniczych w Starym Tomyślu, a także kapelanem w nowotomyskim szpitalu i wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. 

Następnie trafił do Poznania, gdzie pełnił posługę w parafii pw. św. Łukasza, a stamtąd pojechał do Wiednia, gdzie był kapelanem w jednym ze szpitalu. Od 2007 do 2008 roku był referentem w Referacie Katechetycznym Kurii Metropolitarnej w Poznaniu oraz zastępcą redaktora naczelnego miesięcznika „Katecheta”. W 2008 roku został jego redaktorem naczelnym, a funkcję tę sprawował do 2015 roku. Od 2016 pełnił posługę w Swarzędzu, a w 2019 został wyznaczony jako koordynator Regionalnego Punktu Konsultacyjnego dla Osób Zranionych w Kościele, który uruchomiono przy Archidiecezji Poznańskiej. 

Ks. Artur Filipiak zmarł dziś w nocy. Miał 45 lat. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News