GRODZISKNews

Radni protestują, ale niezakażeni pacjenci są już wywożeni ze szpitala w Grodzisku1 min na czytanie

0

Radni w Grodzisku Wielkopolskim wyrazili swój sprzeciw wobec decyzji wojewody o przekształceniu szpitala powiatowego w placówkę jednoimienną wyłącznie dla chorych na covid.

Zgodnie z zdecyzją od wtorku (27.10.) szpital w Grodzisku będzie leczył tylko pacjentów z koronawirusem. – Istnieją inne możliwości zorganizowania oddziału lub szpitala covidowego na terenie Szpitala Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim. Obawiamy się, że takie działanie spowoduje, iż mieszkańcy powiatu grodziskiego zostaną pozbawieni w znacznym stopniu opieki zdrowotnej, co spowoduje niejednokrotnie zagrożenie zdrowia i życia – piszą radni, a pod ich petycją, którą udostępniono w formie online, podpisało się już prawie 600 osób.

– Nie ma terminu zakończenia zbiórki podpisów. Petycja zostania przekazana przez internet, tak jak zbierane są podpisy – mówi Anna Koza, radna, która ma ją przekazać do wojewody, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz starosty grodziskiego.

Burmistrz Grodziska Piotr Hojan dzień wcześniej wraz z włodarzami innych gmin z powiatu wystawał pismo w tej sprawie. Podkreśla, że choć przygotowania w szpitalu już ruszyły, to nie można nie robić nic, żeby to zatrzymać.

– Według moich informacji już wczoraj zaczęto przewozić pacjentów niezakażonych do Wolsztyna. Przecież mamy budynek po oddziale wewnętrznym, który nie jest wykorzystywany i można stworzyć tam szybko miejsca dla około 30 może 40 pacjentów z koronawirusem. Dlaczego nie skorzystać z tej możliwości? Pamiętając, że 50 tys. mieszkańców powiatu musi też mieć zabezpieczone leczenie – mówi Hojan.

Tutaj można podpisać petycję radnych z Grdziska.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK