GRODZISKNews

Szpital w Grodzisku będzie jednoimienny. Ale starosta nie wie jeszcze, jak będzie funkcjonował1 min na czytanie

0

Jak poinformował rzecznik wojewody Tomasz Stube, w poniedziałek (19.10.) zdecydowano, że 93 łóżka w grodziskim szpitalu będą przeznaczone dla osób z podejrzeniem, bądź potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. – W tym trzy łóżka będą funkcjonować w ramach intensywnej terapii – przekazał Stube. Dodał, że zmiany wejdą w życie od 27 października i będą obowiązywać do odwołania. 

Do decyzji wojewody odniósł się starosta grodziski Mariusz Zgaiński, który stwierdził, że nie wie jeszcze, w jaki sposób zorganizowana będzie praca szpitala. – To, czy czynne będą poradnie, laboratorium i izba przyjęć będziemy ustalać na przestrzeni najbliższych dni – powiedział starosta. 

Temat skomentowała rzeczniczka prasowa wojewódzkiego oddziału Narodowego Fundusz Zdrowia. – Decyzja administracyjna wojewody dotyczy wyłącznie oddziałów szpitalnych. Jeśli uda się zapewnić bezpieczeństwo, Narodowy Fundusz Zdrowia rekomenduje, żeby nie pozbawiać mieszkańców dostępu do świadczeń medycznych i zachować ciągłość pracy poradni – podkreśliła Marta Żbikowska-Cieśla.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK