NewsREGIONWIDEO

Żółta i czerwona strefa. Jak wpływa na działalność kin i siłowni?1 min na czytanie

0

Kina, i siłownie czy basen, w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w powiecie wolsztyńskim, oraz żółtej w grodziskim i nowotomyskim, musiały ograniczyć swoją działalność. 

Kino w Siedlcu zawiesiło działalność całkowicie. Powód? Biorąc pod uwagę fakt, iż Wolsztyn jest w strefie czerwonej na sali mogłoby znajdować się jedynie 6 osób. – Po każdym seansie musielibyśmy ozonować salę, a ma to wpływ na znajdujące się w niej wyposażenie, w tym sprzęt – mówi nam Waldemar Ligma, dyrektor dom kultury w Siedlcu.

Więcej szczęścia mają siłownie. Funkcjonują, ale w ograniczonej formie. – Kiedy w czerwcu wszystko otwieraliśmy, aż nadto spełnialiśmy wytyczne. Można więc powiedzieć, że żółtą strefę wprowadziliśmy już dawno – zaznacza Tomasz Szczechowicz, dyrektor Centrum Sportu w Zbąszyniu. 

Z kolei Wiktor Nowak, kierownik siłowni w Wolsztynie mówi, iż ludzie do reguł potrafią się dostosować. Jest jednak obawa, czy ktoś z personelu nie będzie mieć w przyszłości pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa. Bo wówczas działalność obiektu mogłaby zostać zawieszona.

MP

Żółta i czerwona strefa. Jak wpływa na działalność kin i siłowni?

Kina, i siłownie czy basen, w związku z wprowadzeniem czerwonej strefy w powiecie wolsztyńskim, oraz żółtej w grodziskim i nowotomyskim, musiały ograniczyć swoją działalność. Jak sobie radzą?

Opublikowany przez MyRegion.pl Czwartek, 15 października 2020
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News