NewsWOLSZTYN

Oszust podający się za agenta ubezpieczeniowego okradł 93-latkę1 min na czytanie

0

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (12.10.). Do drzwi mieszkania bloku przy ul. Słowackiego w Wolsztynie zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika firmy ubezpieczeniowej. Nieznajomy wszedł do środka i w trakcie rozmowy zaproponował właścicielce mieszkania zawarcie ubezpieczenia, które zostanie wypłacone rodzinie w przypadku jej śmierci.

93-letnia kobieta przyjęła ofertę i przekazała mężczyźnie swój dowód osobisty oraz legitymację emeryta, potrzebne do sporządzenia umowy. Po wypełnieniu formularzy mężczyzna poprosił o przekazanie pieniędzy, które kobieta ma w domu, a seniorka – nie podejrzewając podstępu, przekazała nieznajomemu około 6 tys. zł. Oszust zabrał pieniądze, poinformował, że za kilka dni otrzyma pocztą dokumenty ubezpieczenia i wyszedł z mieszkania. Gdy starsza pani zrozumiała, że padła ofiarą oszusta, powiadomiła córkę, a ta policję.

Mundurowi wszczęli postępowanie przygotowawcze, ale rysopis sprawcy jest – łagodnie mówiąc, dość lakoniczny. Podejrzany to mężczyzna w wieku ok. 50 – 60 lat, ubrany w ciemną odzież. Za oszustwo grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do seniorów, by pod żadnym pozorem nie zapraszali i nie wpuszczali obcych do mieszkań, bo takie wizyty często kończą się popełnieniem przestępstwa, a ofiarami oszustów najczęściej padają osoby starsze.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News