NewsNOWY TOMYŚL

W powiecie wyróżniono najlepszych. Ponad 50 uczniów osiągnęło średnią powyżej „pięciu”1 min na czytanie

0

Powiat Nowotomyski od lat wyróżnia młodzież osiągającą najwyższe wyniki w nauce oraz tych, którzy osiągnęli sukcesy w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Tegoroczna uroczystość odbyła się wyjątkowo – z uwagi na bezpieczeństwo epidemiczne – w hali sportowej Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu.

Spośród wszystkich uczniów i absolwentów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Nowotomyski, w roku szkolnym 2019/2020 aż 54 osoby osiągnęły średnią ocen na poziomie przynajmniej 5,3 lub legitymowały się innymi osiągnięciami o zasięgu ogólnopolskim. Wśród wyróżnionych znalazło się 6 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Nowym Tomyślu, 8 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Zbąszyniu i aż 40 uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Tomyślu.

Wręczenia okolicznościowych dyplomów, a tym samym nagród finansowych dokonał Andrzej Wilkoński – starosta nowotomyski, który w imieniu samorządu powiatowego pogratulował wszystkim wyróżnionym oraz ich opiekunom. Zwrócił też uwagę na wyjątkowość minionego roku szkolnego związanego z nauczaniem zdalnym z powodu koronawirusa. Zważywszy na wymogi sanitarne, zachowano szczególne warunki związane z odstępem oraz obowiązkiem noszenia maseczek ochronnych. 

Bezpośrednio po wręczeniu nagród uczniowskich, starosta nowotomyski, przy okazji przypadającego na 14 października Dnia Edukacji Narodowej spotkał się z podległymi dyrektorami szkół i placówek oświatowych, którym przekazał podziękowania za współpracę w tym trudnym okresie oraz życzył wszystkim pracownikom jednostek oświatowych sił, zdrowia oraz satysfakcji z wykonywanych obowiązków.

RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News