NewsWOLSZTYN

88-latek obwiniany za spowodowanie wypadku. Zeznawał, że czuje się dobrze i może prowadzić1 min na czytanie

News - 88-latek obwiniany za spowodowanie wypadku. Zeznawał, że czuje się dobrze i może prowadzić - myregion

88-letni kierowca był uczestnikiem wypadku, do którego doszło przed dwoma laty na trasie pomiędzy Wolsztynem a Obrą. Poszkodowana 36-latka twierdzi, że to z jego winy doszło do zdarzenia. Senior jest innego zdania, a w sądzie podnosił, że czuje się dobrze i może kierować pojazdami. 

Do wypadku doszło po tym, jak 88-latek wyjechał z drogi podporządkowanej. Wówczas uderzył w niego 40-letni kierowca, który jechał volkswagenem razem ze swoją żoną, wspomnianą 36-latką, i 10-letnim synem. Małżeństwo mówiło przed sądem, że winę za wypadek ponosi 88-latek, a kobieta, która najbardziej ucierpiała, domaga się od niego zadośćuczynienia. Tym warunkowano też umorzenie postępowania, ale nie zgodził się na to 88-letni kierowca. W sądzie zeznawał, że nie widział nadjeżdżającego pojazdu, a później twierdził, że do zderzenia doszło, kiedy wyjechał już z podporządkowanej drogi i był na swoim pasie. 

Mężczyzna podkreślał też, że czuje się dobrze i może kierować pojazdami. Nie godził się jednak na wykonanie badań, czego domagała się poszkodowana 36-latka chcąc również, by mężczyzna zapłacił jej 3 tys. zł, bo przez wypadek nie może pracować. Na zlecenie sądu opinię sporządził biegły wskazując, że winę za wypadek ponosi senior. Sprawa utknęła jednak w martwym punkcie, bo mężczyzna nie stawia się na rozprawy. Powodem jest stan jego zdrowia, który w ostatnich miesiącach się pogorszył. Niewiadomo więc, jaki będzie finał procesu. Pewne jest za to, że 36-latka nadal odczuwa konsekwencje zdarzenia i po raz kolejny pojawia się pytanie, czy kierowcy w tak podeszłym wieku powinni wsiadać za kierownicę. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News