NewsNOWY TOMYŚL

15-latek z Nowego Tomyśla uczestnikiem tragicznego wypadku. Nie miał szans na reakcję1 min na czytanie

News - 15-latek z Nowego Tomyśla uczestnikiem tragicznego wypadku. Nie miał szans na reakcję - myregion

Ogólnopolskie i światowe media od dwóch dni informują o tragicznym wypadku, do którego doszło 25 lipca na torze wyścigowym MotorLand Aragon Circuit w Hiszpanii, gdzie odbywały się zawody motocyklowe. Na drugim okrążeniu 14-letni Hiszpan, Hugo Millan, przewrócił się. Kiedy próbował się podnieść, uderzył w niego inny motocyklista – 15-latek z Nowego Tomyśla – Oleg Pawelec. Mimo szybkiej reakcji ratowników, życia Hugo Millana nie udało się uratować. 

Większość mediów podkreśla dziś, że Oleg Pawelec, który w niego uderzył, nie miał szans na reakcję. Prędkość podczas takich wyścigów jest bardzo duża, a ścigający się motocykliści często nie widzą, co jest przed nimi, podążając za grupą rywali. Do podobnych wypadków dochodziło zresztą w przeszłości. Uczestnikiem takie zdarzenia był m.in. Valentino Rossi, dziewięciokrotny mistrz świata. W 2011 na torze zginął jego przyjaciel Marco Simoncelli. Rossi nie miał szans zareagować i uderzył w niego, kiedy ten przewrócił się na torze. 

Oleg Pawelec to jeden z najlepszych zawodników w kraju, syn jednego z nowotomyskich przedsiębiorców. W wyścigach bierze udział razem z bratem. Jak podaje na stronie internetowej Wójcik Racing Team, do którego należy 15-latek, Oleg ma na koncie liczne sukcesy i zwycięstwa zarówno w wyścigach Pit Bike’ów, jak i w klasie 300, w której zadebiutował w ubiegłym roku. Zdobył już m.in. tytuł wicemistrza Polski Pit Bike’ów klasy SuperPit oraz debiutował w pełnym cyklu serii European Talent Cup, gdzie w tym sezonie ściga się u boku wspomnianego brata. 

ŁR

FOTO: screen z serwisu YouTube/pitbiketv

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News